Boys Open 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Charles Haynes14Truro City 29.15 418 
2.Finn Branney15St Austell 29.76 393 
3.Oliver Jarvis14Bodmin 30.56 363 
4.Joseph Tibbetts13Launceston 32.62 298 
5.Luke Getson14Caradon 33.09 285 
6.Charlie Coulthard12St Ives Bay 33.33 279 
7.Liam Randall14St Ives Bay 34.63 249 
8.Jacob Gibbons11Carn Brea 34.64 249 
9.Zak Griffiths13Caradon 34.78 246 
10.Ellis Tonkin13Penzance 35.27 236 
11.Timothy Wyatt12Truro City 35.32 235 
12.George Spencer13Bodmin 35.50 231 
13.Nicholas Laws11Truro City 35.75 226 
14.Angus Jarvis12Bodmin 36.17 218 
15.Zachary Broomfield10St Ives Bay 36.23 217 
16.Jack Rogers11Truro City 37.25 200 
17.Owen Guy13Bodmin 38.43 182 
18.Joe Davies11Newquay 38.83 176 
19.Harris Eddy10Penzance 39.05 173 
20.Oscar Davies12Truro City 39.26 171 
21.Connor Sleeman11Launceston 39.36 169 
22.Steven Lewis11Carn Brea 41.35 146 
23.Reef Slack10St Ives Bay 42.09 138 
24.Thomas Lean10Truro City 42.13 138 
25.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 42.36 136 
26.Tom Taylor11Wadebridge 42.50 134 
27.Ben Norton11Truro City 43.00 130 
28.Noah Goros9St Ives Bay 43.34 127 
29.Archie Coulthard9St Ives Bay 44.31 119 
30.Arran Wickett10Wadebridge 44.80 115 
31.Daniel Watkins11Bodmin 44.85 114 
32.Sam Norton9Truro City 45.04 113 
33.Christopher Tibbetts9Launceston 46.04 106 
34.Elis Richards9St Ives Bay 46.81 101 
35.Ben Durrant9Penzance 46.86 100 
36.Fletcher Stevenson10Penzance 47.40 97 
37.Daniel Godley9Truro City 48.33 91 
38.Matthew Peters10Penzance 48.34 91 
 Euan Dungavel12Truro City DNC   
 Connor Keeler11Penzance DQ SL-1L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ed Gilbertson19Caradon 26.23 574 
2.Thomas Morcom18St Austell 28.35 454 
3.Luke Hollis17Truro City 28.81 433 
4.Jamie Hamilton17Carn Brea 29.08 421 
5.Matthew Trewhella16Truro City 29.33 410 
6.Thomas Bolt17Truro City 29.99 384 
7.Edward Cockerham17Carn Brea 30.71 357 
8.Thomas Shorey16Penzance 34.44 253 

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Noah Goros9St Ives Bay 43.34 127 
2.Archie Coulthard9St Ives Bay 44.31 119 
3.Sam Norton9Truro City 45.04 113 
4.Christopher Tibbetts9Launceston 46.04 106 
5.Elis Richards9St Ives Bay 46.81 101 
6.Ben Durrant9Penzance 46.86 100 
7.Daniel Godley9Truro City 48.33 91 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Zachary Broomfield10St Ives Bay 36.23 217 
2.Harris Eddy10Penzance 39.05 173 
3.Reef Slack10St Ives Bay 42.09 138 
4.Thomas Lean10Truro City 42.13 138 
5.Arran Wickett10Wadebridge 44.80 115 
6.Fletcher Stevenson10Penzance 47.40 97 
7.Matthew Peters10Penzance 48.34 91 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jacob Gibbons11Carn Brea 34.64 249 
2.Nicholas Laws11Truro City 35.75 226 
3.Jack Rogers11Truro City 37.25 200 
4.Joe Davies11Newquay 38.83 176 
5.Connor Sleeman11Launceston 39.36 169 
6.Steven Lewis11Carn Brea 41.35 146 
7.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 42.36 136 
8.Tom Taylor11Wadebridge 42.50 134 
9.Ben Norton11Truro City 43.00 130 
10.Daniel Watkins11Bodmin 44.85 114 
 Connor Keeler11Penzance DQ SL-1L   

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Charlie Coulthard12St Ives Bay 33.33 279 
2.Timothy Wyatt12Truro City 35.32 235 
3.Angus Jarvis12Bodmin 36.17 218 
4.Oscar Davies12Truro City 39.26 171 
 Euan Dungavel12Truro City DNC   

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Joseph Tibbetts13Launceston 32.62 298 
2.Zak Griffiths13Caradon 34.78 246 
3.Ellis Tonkin13Penzance 35.27 236 
4.George Spencer13Bodmin 35.50 231 
5.Owen Guy13Bodmin 38.43 182 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Charles Haynes14Truro City 29.15 418 
2.Oliver Jarvis14Bodmin 30.56 363 
3.Luke Getson14Caradon 33.09 285 
4.Liam Randall14St Ives Bay 34.63 249 

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Charles Haynes14Truro City 29.15 418 
2.Finn Branney15St Austell 29.76 393 
3.Oliver Jarvis14Bodmin 30.56 363 
4.Joseph Tibbetts13Launceston 32.62 298 
5.Luke Getson14Caradon 33.09 285 
6.Charlie Coulthard12St Ives Bay 33.33 279 
7.Liam Randall14St Ives Bay 34.63 249 
8.Jacob Gibbons11Carn Brea 34.64 249 
9.Zak Griffiths13Caradon 34.78 246 
10.Ellis Tonkin13Penzance 35.27 236 
11.Timothy Wyatt12Truro City 35.32 235 
12.George Spencer13Bodmin 35.50 231 
13.Nicholas Laws11Truro City 35.75 226 
14.Angus Jarvis12Bodmin 36.17 218 
15.Zachary Broomfield10St Ives Bay 36.23 217 
16.Jack Rogers11Truro City 37.25 200 
17.Owen Guy13Bodmin 38.43 182 
18.Joe Davies11Newquay 38.83 176 
19.Harris Eddy10Penzance 39.05 173 
20.Oscar Davies12Truro City 39.26 171 
21.Connor Sleeman11Launceston 39.36 169 
22.Steven Lewis11Carn Brea 41.35 146 
23.Reef Slack10St Ives Bay 42.09 138 
24.Thomas Lean10Truro City 42.13 138 
25.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 42.36 136 
26.Tom Taylor11Wadebridge 42.50 134 
27.Ben Norton11Truro City 43.00 130 
28.Noah Goros9St Ives Bay 43.34 127 
29.Archie Coulthard9St Ives Bay 44.31 119 
30.Arran Wickett10Wadebridge 44.80 115 
31.Daniel Watkins11Bodmin 44.85 114 
32.Sam Norton9Truro City 45.04 113 
33.Christopher Tibbetts9Launceston 46.04 106 
34.Elis Richards9St Ives Bay 46.81 101 
35.Ben Durrant9Penzance 46.86 100 
36.Fletcher Stevenson10Penzance 47.40 97 
37.Daniel Godley9Truro City 48.33 91 
38.Matthew Peters10Penzance 48.34 91 
 Euan Dungavel12Truro City DNC   
 Connor Keeler11Penzance DQ SL-1L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ed Gilbertson19Caradon 26.23 574 
2.Thomas Morcom18St Austell 28.35 454 
3.Luke Hollis17Truro City 28.81 433 
4.Jamie Hamilton17Carn Brea 29.08 421 
5.Matthew Trewhella16Truro City 29.33 410 
6.Thomas Bolt17Truro City 29.99 384 
7.Edward Cockerham17Carn Brea 30.71 357 
8.Thomas Shorey16Penzance 34.44 253 

UP