Boys Open 100m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Finn Branney15St Austell 1:08.42 408 
2.George Hollis15Truro City 1:08.67 403 
3.Oliver Long15St Austell 1:11.45 358 
4.Liam Randall14St Ives Bay 1:13.79 325 
5.Luke Getson14Caradon 1:13.99 322 
6.Joseph Tibbetts13Launceston 1:14.65 314 
7.Talan Annear13St Austell 1:16.63 290 
8.Ellis Tonkin13Penzance 1:17.14 284 
9.Charlie Coulthard12St Ives Bay 1:17.22 284 
10.George Spencer13Bodmin 1:18.42 271 
11.Jack Rogers11Truro City 1:19.94 256 
12.Reyce Biggs13Bude 1:21.94 237 
13.Zachary Broomfield10St Ives Bay 1:22.36 234 
14.Liam Jolly13Carn Brea 1:22.47 233 
15.Ryver Green13St Ives Bay 1:22.61 231 
16.Jacob Gibbons11Carn Brea 1:23.36 225 
17.Lyndon Holmes-beddow11Carn Brea 1:23.77 222 
18.Harris Eddy10Penzance 1:23.94 221 
19.Ryan Chadwick13Bude 1:24.32 218 
20.Jake Edwards12Wadebridge 1:25.29 210 
21.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 1:25.90 206 
22.Oscar Davies12Truro City 1:26.09 204 
23.Steven Lewis11Carn Brea 1:27.04 198 
24.Connor Keeler11Penzance 1:27.13 197 
25.James Greenwood11Bodmin 1:27.25 196 
26.John Staffieri12Newquay 1:27.38 196 
27.Connor Sleeman11Launceston 1:27.48 195 
28.Tim Abrahams12Carn Brea 1:27.92 192 
29.Ben Norton11Truro City 1:28.21 190 
30.Jack Miller11St Austell 1:29.11 184 
31.Daniel Stocker12St Ives Bay 1:29.28 183 
32.Tom Leigh10Truro City 1:29.39 183 
33.Jack Lushington11Truro City 1:29.62 181 
34.Tommi Henderson11St Austell 1:32.63 164 
35.Byron Wood11Truro City 1:33.11 162 
36.Reef Slack10St Ives Bay 1:33.86 158 
37.Celyn Ensell-bowen12Bude 1:34.97 152 
38.Sam Norton9Truro City 1:35.04 152 
39.Daniel Watkins11Bodmin 1:36.65 144 
40.Tom Taylor11Wadebridge 1:36.66 144 
41.Rhys Burton11Bude 1:36.75 144 
42.Thomas Lean10Truro City 1:37.30 141 
43.Noah Goros9St Ives Bay 1:37.53 140 
44.Matthew Peters10Penzance 1:37.71 140 
45.Thomas Morice9Penzance 1:39.77 131 
46.Sam Harrison10Launceston 1:40.93 127 
47.Daniel Godley9Truro City 1:40.99 126 
48.Arran Wickett10Wadebridge 1:41.25 126 
49.Elis Richards9St Ives Bay 1:42.55 121 
50.Freddie Caslake10Bude 1:42.72 120 
51.Arthur Bygrave9Newquay 1:43.00 119 
52.Erik Morris10St Austell 1:43.16 119 
53.Finley Gray-williams9Penzance 1:43.88 116 
54.Archie Coulthard9St Ives Bay 1:44.05 116 
55.Frank Adams9Penzance 1:47.25 106 
56.Joshua Tonkin9Penzance 1:56.71 82 
57.Roderick Brookes9Truro City 1:58.34 78 
58.Matthew Clowes12Bodmin 2:13.60 54 
 Jaidan Prowse9Penzance DNC   
 Lewis King9Carn Brea DQ ST-   
 Christopher Tibbetts9Launceston DQ T-2L   
 Joe Davies11Newquay DQ T-2L   
 Nicholas Laws11Truro City DQ T-3L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Luke Hollis17Truro City 1:04.53 486 
2.Jamie Hamilton17Carn Brea 1:06.06 453 
3.Ed Gilbertson19Caradon 1:06.11 452 
4.Edward Cockerham17Carn Brea 1:08.83 401 
5.Thomas Shorey16Penzance 1:09.03 397 
6.Robert Wilkinson16Caradon 1:13.10 334 

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Sam Norton9Truro City 1:35.04 152 
2.Noah Goros9St Ives Bay 1:37.53 140 
3.Thomas Morice9Penzance 1:39.77 131 
4.Daniel Godley9Truro City 1:40.99 126 
5.Elis Richards9St Ives Bay 1:42.55 121 
6.Arthur Bygrave9Newquay 1:43.00 119 
7.Finley Gray-williams9Penzance 1:43.88 116 
8.Archie Coulthard9St Ives Bay 1:44.05 116 
9.Frank Adams9Penzance 1:47.25 106 
10.Joshua Tonkin9Penzance 1:56.71 82 
11.Roderick Brookes9Truro City 1:58.34 78 
 Jaidan Prowse9Penzance DNC   
 Lewis King9Carn Brea DQ ST-   
 Christopher Tibbetts9Launceston DQ T-2L   

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Zachary Broomfield10St Ives Bay 1:22.36 234 
2.Harris Eddy10Penzance 1:23.94 221 
3.Tom Leigh10Truro City 1:29.39 183 
4.Reef Slack10St Ives Bay 1:33.86 158 
5.Thomas Lean10Truro City 1:37.30 141 
6.Matthew Peters10Penzance 1:37.71 140 
7.Sam Harrison10Launceston 1:40.93 127 
8.Arran Wickett10Wadebridge 1:41.25 126 
9.Freddie Caslake10Bude 1:42.72 120 
10.Erik Morris10St Austell 1:43.16 119 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jack Rogers11Truro City 1:19.94 256 
2.Jacob Gibbons11Carn Brea 1:23.36 225 
3.Lyndon Holmes-beddow11Carn Brea 1:23.77 222 
4.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 1:25.90 206 
5.Steven Lewis11Carn Brea 1:27.04 198 
6.Connor Keeler11Penzance 1:27.13 197 
7.James Greenwood11Bodmin 1:27.25 196 
8.Connor Sleeman11Launceston 1:27.48 195 
9.Ben Norton11Truro City 1:28.21 190 
10.Jack Miller11St Austell 1:29.11 184 
11.Jack Lushington11Truro City 1:29.62 181 
12.Tommi Henderson11St Austell 1:32.63 164 
13.Byron Wood11Truro City 1:33.11 162 
14.Daniel Watkins11Bodmin 1:36.65 144 
15.Tom Taylor11Wadebridge 1:36.66 144 
16.Rhys Burton11Bude 1:36.75 144 
 Joe Davies11Newquay DQ T-2L   
 Nicholas Laws11Truro City DQ T-3L   

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Charlie Coulthard12St Ives Bay 1:17.22 284 
2.Jake Edwards12Wadebridge 1:25.29 210 
3.Oscar Davies12Truro City 1:26.09 204 
4.John Staffieri12Newquay 1:27.38 196 
5.Tim Abrahams12Carn Brea 1:27.92 192 
6.Daniel Stocker12St Ives Bay 1:29.28 183 
7.Celyn Ensell-bowen12Bude 1:34.97 152 
8.Matthew Clowes12Bodmin 2:13.60 54 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Joseph Tibbetts13Launceston 1:14.65 314 
2.Talan Annear13St Austell 1:16.63 290 
3.Ellis Tonkin13Penzance 1:17.14 284 
4.George Spencer13Bodmin 1:18.42 271 
5.Reyce Biggs13Bude 1:21.94 237 
6.Liam Jolly13Carn Brea 1:22.47 233 
7.Ryver Green13St Ives Bay 1:22.61 231 
8.Ryan Chadwick13Bude 1:24.32 218 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Liam Randall14St Ives Bay 1:13.79 325 
2.Luke Getson14Caradon 1:13.99 322 

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Finn Branney15St Austell 1:08.42 408 
2.George Hollis15Truro City 1:08.67 403 
3.Oliver Long15St Austell 1:11.45 358 
4.Liam Randall14St Ives Bay 1:13.79 325 
5.Luke Getson14Caradon 1:13.99 322 
6.Joseph Tibbetts13Launceston 1:14.65 314 
7.Talan Annear13St Austell 1:16.63 290 
8.Ellis Tonkin13Penzance 1:17.14 284 
9.Charlie Coulthard12St Ives Bay 1:17.22 284 
10.George Spencer13Bodmin 1:18.42 271 
11.Jack Rogers11Truro City 1:19.94 256 
12.Reyce Biggs13Bude 1:21.94 237 
13.Zachary Broomfield10St Ives Bay 1:22.36 234 
14.Liam Jolly13Carn Brea 1:22.47 233 
15.Ryver Green13St Ives Bay 1:22.61 231 
16.Jacob Gibbons11Carn Brea 1:23.36 225 
17.Lyndon Holmes-beddow11Carn Brea 1:23.77 222 
18.Harris Eddy10Penzance 1:23.94 221 
19.Ryan Chadwick13Bude 1:24.32 218 
20.Jake Edwards12Wadebridge 1:25.29 210 
21.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 1:25.90 206 
22.Oscar Davies12Truro City 1:26.09 204 
23.Steven Lewis11Carn Brea 1:27.04 198 
24.Connor Keeler11Penzance 1:27.13 197 
25.James Greenwood11Bodmin 1:27.25 196 
26.John Staffieri12Newquay 1:27.38 196 
27.Connor Sleeman11Launceston 1:27.48 195 
28.Tim Abrahams12Carn Brea 1:27.92 192 
29.Ben Norton11Truro City 1:28.21 190 
30.Jack Miller11St Austell 1:29.11 184 
31.Daniel Stocker12St Ives Bay 1:29.28 183 
32.Tom Leigh10Truro City 1:29.39 183 
33.Jack Lushington11Truro City 1:29.62 181 
34.Tommi Henderson11St Austell 1:32.63 164 
35.Byron Wood11Truro City 1:33.11 162 
36.Reef Slack10St Ives Bay 1:33.86 158 
37.Celyn Ensell-bowen12Bude 1:34.97 152 
38.Sam Norton9Truro City 1:35.04 152 
39.Daniel Watkins11Bodmin 1:36.65 144 
40.Tom Taylor11Wadebridge 1:36.66 144 
41.Rhys Burton11Bude 1:36.75 144 
42.Thomas Lean10Truro City 1:37.30 141 
43.Noah Goros9St Ives Bay 1:37.53 140 
44.Matthew Peters10Penzance 1:37.71 140 
45.Thomas Morice9Penzance 1:39.77 131 
46.Sam Harrison10Launceston 1:40.93 127 
47.Daniel Godley9Truro City 1:40.99 126 
48.Arran Wickett10Wadebridge 1:41.25 126 
49.Elis Richards9St Ives Bay 1:42.55 121 
50.Freddie Caslake10Bude 1:42.72 120 
51.Arthur Bygrave9Newquay 1:43.00 119 
52.Erik Morris10St Austell 1:43.16 119 
53.Finley Gray-williams9Penzance 1:43.88 116 
54.Archie Coulthard9St Ives Bay 1:44.05 116 
55.Frank Adams9Penzance 1:47.25 106 
56.Joshua Tonkin9Penzance 1:56.71 82 
57.Roderick Brookes9Truro City 1:58.34 78 
58.Matthew Clowes12Bodmin 2:13.60 54 
 Jaidan Prowse9Penzance DNC   
 Lewis King9Carn Brea DQ ST-   
 Christopher Tibbetts9Launceston DQ T-2L   
 Joe Davies11Newquay DQ T-2L   
 Nicholas Laws11Truro City DQ T-3L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Luke Hollis17Truro City 1:04.53 486 
2.Jamie Hamilton17Carn Brea 1:06.06 453 
3.Ed Gilbertson19Caradon 1:06.11 452 
4.Edward Cockerham17Carn Brea 1:08.83 401 
5.Thomas Shorey16Penzance 1:09.03 397 
6.Robert Wilkinson16Caradon 1:13.10 334 

UP