Boys Open 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Finn Branney15St Austell 2:03.68 518 
2.George Hollis15Truro City 2:09.44 452 
3.Charles Haynes14Truro City 2:09.57 451 
4.Oliver Jarvis14Bodmin 2:10.92 437 
5.James Carpenter13Truro City 2:16.87 382 
6.Joseph Tibbetts13Launceston 2:18.83 366 
7.Luke Getson14Caradon 2:18.97 365 
8.Nicholas Laws11Truro City 2:20.06 357 
9.Liam Randall14St Ives Bay 2:21.44 346 
10.Ellis Tonkin13Penzance 2:23.03 335 
11.Angus Jarvis12Bodmin 2:24.15 327 
12.Charlie Coulthard12St Ives Bay 2:24.58 324 
13.Talan Annear13St Austell 2:24.93 322 
14.Owen Guy13Bodmin 2:24.96 322 
15.George Spencer13Bodmin 2:26.43 312 
16.Jacob Gibbons11Carn Brea 2:26.56 311 
17.Liam Jolly13Carn Brea 2:28.44 299 
18.James Stocker14St Ives Bay 2:29.31 294 
19.Ryan Chadwick13Bude 2:29.45 293 
20.Timothy Wyatt12Truro City 2:30.54 287 
21.James Greenwood11Bodmin 2:30.86 285 
22.Zak Griffiths13Caradon 2:31.30 283 
23.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 2:32.40 277 
24.Zachary Broomfield10St Ives Bay 2:34.22 267 
25.Lyndon Holmes-beddow11Carn Brea 2:34.41 266 
26.Tom Barton13Newquay 2:34.91 263 
27.Daniel Stocker12St Ives Bay 2:35.83 259 
28.Vincenzo Emmanuel Thom12Newquay 2:37.55 250 
29.Jack Rogers11Truro City 2:38.50 246 
30.Reyce Biggs13Bude 2:39.34 242 
31.Steven Lewis11Carn Brea 2:40.65 236 
32.Euan Dungavel12Truro City 2:42.11 230 
33.John Staffieri12Newquay 2:42.42 229 
34.Connor Keeler11Penzance 2:42.43 228 
35.Tim Abrahams12Carn Brea 2:43.79 223 
36.Harris Eddy10Penzance 2:45.35 217 
37.Jack Miller11St Austell 2:45.72 215 
38.Connor Sleeman11Launceston 2:47.04 210 
39.Jack Lushington11Truro City 2:50.60 197 
40.Tommi Henderson11St Austell 2:51.76 193 
41.Reef Slack10St Ives Bay 2:52.20 192 
42.Tom Taylor11Wadebridge 2:52.62 190 
43.Daniel Watkins11Bodmin 2:52.94 189 
44.Ben Norton11Truro City 2:53.66 187 
45.Arran Wickett10Wadebridge 2:54.60 184 
46.Mawgan Osborne11Penzance 2:57.15 176 
47.Rhys Burton11Bude 3:01.97 162 
48.Byron Wood11Truro City 3:02.00 162 
49.Matthew Peters10Penzance 3:02.96 160 
50.Tobias Osborne10Penzance 3:03.60 158 
51.Sam Norton9Truro City 3:04.53 156 
52.Freddie Caslake10Bude 3:04.62 155 
53.Thomas Morice9Penzance 3:04.67 155 
54.Fletcher Stevenson10Penzance 3:04.94 155 
55.Thomas Lean10Truro City 3:08.49 146 
56.Elis Richards9St Ives Bay 3:10.63 141 
57.Ethan Treloar10Carn Brea 3:11.37 140 
58.Daniel Godley9Truro City 3:12.20 138 
59.Noah Goros9St Ives Bay 3:13.82 134 
60.Archie Coulthard9St Ives Bay 3:14.23 133 
61.Ben Durrant9Penzance 3:14.45 133 
62.Alex Weatherhead9Bodmin 3:19.45 123 
63.Arthur Bygrave9Newquay 3:20.14 122 
64.Erik Morris10St Austell 3:20.80 121 
65.Christopher Tibbetts9Launceston 3:32.61 102 
66.Michael Williams9St Austell 3:38.09 94 
67.Piran Phillips9Carn Brea 3:39.91 92 
68.Matthew Clowes12Bodmin 3:42.55 89 
 Tom Leigh10Truro City DNC   
 Ben Waller12St Austell DQ ST-   
 Brynley Langman15Bude DQ ST-   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Steven Harris17Caradon 2:03.49 521 
2.Thomas Shorey16Penzance 2:04.61 507 
3.Jamie Hamilton17Carn Brea 2:04.97 502 
4.Thomas Bolt17Truro City 2:06.38 486 
5.Thomas Onley17Carn Brea 2:08.50 462 
6.Matthew Trewhella16Truro City 2:09.01 456 
7.Matt Hewitt17Truro City 2:10.51 441 
8.Luke Hollis17Truro City 2:12.01 426 
9.Edward Cockerham17Carn Brea 2:12.07 425 
10.Henry Jarvis17Bodmin 2:12.50 421 

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Sam Norton9Truro City 3:04.53 156 
2.Thomas Morice9Penzance 3:04.67 155 
3.Elis Richards9St Ives Bay 3:10.63 141 
4.Daniel Godley9Truro City 3:12.20 138 
5.Noah Goros9St Ives Bay 3:13.82 134 
6.Archie Coulthard9St Ives Bay 3:14.23 133 
7.Ben Durrant9Penzance 3:14.45 133 
8.Alex Weatherhead9Bodmin 3:19.45 123 
9.Arthur Bygrave9Newquay 3:20.14 122 
10.Christopher Tibbetts9Launceston 3:32.61 102 
11.Michael Williams9St Austell 3:38.09 94 
12.Piran Phillips9Carn Brea 3:39.91 92 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Zachary Broomfield10St Ives Bay 2:34.22 267 
2.Harris Eddy10Penzance 2:45.35 217 
3.Reef Slack10St Ives Bay 2:52.20 192 
4.Arran Wickett10Wadebridge 2:54.60 184 
5.Matthew Peters10Penzance 3:02.96 160 
6.Tobias Osborne10Penzance 3:03.60 158 
7.Freddie Caslake10Bude 3:04.62 155 
8.Fletcher Stevenson10Penzance 3:04.94 155 
9.Thomas Lean10Truro City 3:08.49 146 
10.Ethan Treloar10Carn Brea 3:11.37 140 
11.Erik Morris10St Austell 3:20.80 121 
 Tom Leigh10Truro City DNC   

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Nicholas Laws11Truro City 2:20.06 357 
2.Jacob Gibbons11Carn Brea 2:26.56 311 
3.James Greenwood11Bodmin 2:30.86 285 
4.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 2:32.40 277 
5.Lyndon Holmes-beddow11Carn Brea 2:34.41 266 
6.Jack Rogers11Truro City 2:38.50 246 
7.Steven Lewis11Carn Brea 2:40.65 236 
8.Connor Keeler11Penzance 2:42.43 228 
9.Jack Miller11St Austell 2:45.72 215 
10.Connor Sleeman11Launceston 2:47.04 210 
11.Jack Lushington11Truro City 2:50.60 197 
12.Tommi Henderson11St Austell 2:51.76 193 
13.Tom Taylor11Wadebridge 2:52.62 190 
14.Daniel Watkins11Bodmin 2:52.94 189 
15.Ben Norton11Truro City 2:53.66 187 
16.Mawgan Osborne11Penzance 2:57.15 176 
17.Rhys Burton11Bude 3:01.97 162 
18.Byron Wood11Truro City 3:02.00 162 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Angus Jarvis12Bodmin 2:24.15 327 
2.Charlie Coulthard12St Ives Bay 2:24.58 324 
3.Timothy Wyatt12Truro City 2:30.54 287 
4.Daniel Stocker12St Ives Bay 2:35.83 259 
5.Vincenzo Emmanuel Thom12Newquay 2:37.55 250 
6.Euan Dungavel12Truro City 2:42.11 230 
7.John Staffieri12Newquay 2:42.42 229 
8.Tim Abrahams12Carn Brea 2:43.79 223 
9.Matthew Clowes12Bodmin 3:42.55 89 
 Ben Waller12St Austell DQ ST-   

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.James Carpenter13Truro City 2:16.87 382 
2.Joseph Tibbetts13Launceston 2:18.83 366 
3.Ellis Tonkin13Penzance 2:23.03 335 
4.Talan Annear13St Austell 2:24.93 322 
5.Owen Guy13Bodmin 2:24.96 322 
6.George Spencer13Bodmin 2:26.43 312 
7.Liam Jolly13Carn Brea 2:28.44 299 
8.Ryan Chadwick13Bude 2:29.45 293 
9.Zak Griffiths13Caradon 2:31.30 283 
10.Tom Barton13Newquay 2:34.91 263 
11.Reyce Biggs13Bude 2:39.34 242 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Charles Haynes14Truro City 2:09.57 451 
2.Oliver Jarvis14Bodmin 2:10.92 437 
3.Luke Getson14Caradon 2:18.97 365 
4.Liam Randall14St Ives Bay 2:21.44 346 
5.James Stocker14St Ives Bay 2:29.31 294 

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Finn Branney15St Austell 2:03.68 518 
2.George Hollis15Truro City 2:09.44 452 
3.Charles Haynes14Truro City 2:09.57 451 
4.Oliver Jarvis14Bodmin 2:10.92 437 
5.James Carpenter13Truro City 2:16.87 382 
6.Joseph Tibbetts13Launceston 2:18.83 366 
7.Luke Getson14Caradon 2:18.97 365 
8.Nicholas Laws11Truro City 2:20.06 357 
9.Liam Randall14St Ives Bay 2:21.44 346 
10.Ellis Tonkin13Penzance 2:23.03 335 
11.Angus Jarvis12Bodmin 2:24.15 327 
12.Charlie Coulthard12St Ives Bay 2:24.58 324 
13.Talan Annear13St Austell 2:24.93 322 
14.Owen Guy13Bodmin 2:24.96 322 
15.George Spencer13Bodmin 2:26.43 312 
16.Jacob Gibbons11Carn Brea 2:26.56 311 
17.Liam Jolly13Carn Brea 2:28.44 299 
18.James Stocker14St Ives Bay 2:29.31 294 
19.Ryan Chadwick13Bude 2:29.45 293 
20.Timothy Wyatt12Truro City 2:30.54 287 
21.James Greenwood11Bodmin 2:30.86 285 
22.Zak Griffiths13Caradon 2:31.30 283 
23.Aeden Mcnamara11St Ives Bay 2:32.40 277 
24.Zachary Broomfield10St Ives Bay 2:34.22 267 
25.Lyndon Holmes-beddow11Carn Brea 2:34.41 266 
26.Tom Barton13Newquay 2:34.91 263 
27.Daniel Stocker12St Ives Bay 2:35.83 259 
28.Vincenzo Emmanuel Thom12Newquay 2:37.55 250 
29.Jack Rogers11Truro City 2:38.50 246 
30.Reyce Biggs13Bude 2:39.34 242 
31.Steven Lewis11Carn Brea 2:40.65 236 
32.Euan Dungavel12Truro City 2:42.11 230 
33.John Staffieri12Newquay 2:42.42 229 
34.Connor Keeler11Penzance 2:42.43 228 
35.Tim Abrahams12Carn Brea 2:43.79 223 
36.Harris Eddy10Penzance 2:45.35 217 
37.Jack Miller11St Austell 2:45.72 215 
38.Connor Sleeman11Launceston 2:47.04 210 
39.Jack Lushington11Truro City 2:50.60 197 
40.Tommi Henderson11St Austell 2:51.76 193 
41.Reef Slack10St Ives Bay 2:52.20 192 
42.Tom Taylor11Wadebridge 2:52.62 190 
43.Daniel Watkins11Bodmin 2:52.94 189 
44.Ben Norton11Truro City 2:53.66 187 
45.Arran Wickett10Wadebridge 2:54.60 184 
46.Mawgan Osborne11Penzance 2:57.15 176 
47.Rhys Burton11Bude 3:01.97 162 
48.Byron Wood11Truro City 3:02.00 162 
49.Matthew Peters10Penzance 3:02.96 160 
50.Tobias Osborne10Penzance 3:03.60 158 
51.Sam Norton9Truro City 3:04.53 156 
52.Freddie Caslake10Bude 3:04.62 155 
53.Thomas Morice9Penzance 3:04.67 155 
54.Fletcher Stevenson10Penzance 3:04.94 155 
55.Thomas Lean10Truro City 3:08.49 146 
56.Elis Richards9St Ives Bay 3:10.63 141 
57.Ethan Treloar10Carn Brea 3:11.37 140 
58.Daniel Godley9Truro City 3:12.20 138 
59.Noah Goros9St Ives Bay 3:13.82 134 
60.Archie Coulthard9St Ives Bay 3:14.23 133 
61.Ben Durrant9Penzance 3:14.45 133 
62.Alex Weatherhead9Bodmin 3:19.45 123 
63.Arthur Bygrave9Newquay 3:20.14 122 
64.Erik Morris10St Austell 3:20.80 121 
65.Christopher Tibbetts9Launceston 3:32.61 102 
66.Michael Williams9St Austell 3:38.09 94 
67.Piran Phillips9Carn Brea 3:39.91 92 
68.Matthew Clowes12Bodmin 3:42.55 89 
 Tom Leigh10Truro City DNC   
 Ben Waller12St Austell DQ ST-   
 Brynley Langman15Bude DQ ST-   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Steven Harris17Caradon 2:03.49 521 
2.Thomas Shorey16Penzance 2:04.61 507 
3.Jamie Hamilton17Carn Brea 2:04.97 502 
4.Thomas Bolt17Truro City 2:06.38 486 
5.Thomas Onley17Carn Brea 2:08.50 462 
6.Matthew Trewhella16Truro City 2:09.01 456 
7.Matt Hewitt17Truro City 2:10.51 441 
8.Luke Hollis17Truro City 2:12.01 426 
9.Edward Cockerham17Carn Brea 2:12.07 425 
10.Henry Jarvis17Bodmin 2:12.50 421 

UP