Girls Open 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Millie Sander14Bodmin 2:30.34 518 
2.Katie Randall14Bodmin 2:39.10 437 
3.Kerri Bridgeman15Penzance 2:49.14 364 
4.Imogen Miller11Newquay 2:57.49 315 
5.Molly Peters11St Ives Bay 2:58.34 310 
6.Holly Turner12St Austell 2:59.15 306 
7.Jazz Harbour11Wadebridge 3:00.19 301 
8.Keia Wardman12St Ives Bay 3:04.61 280 
9.Anya Piotrowicz13Carn Brea 3:06.76 270 
10.Alyssa Andrews11St Ives Bay 3:09.58 258 
11.Lily Parsons10St Ives Bay 3:10.32 255 
12.Maisie Barnes10Wadebridge 3:31.38 186 
13.Jemima Grigg9Newquay 3:31.63 185 
14.Niamh Snell10St Austell 3:39.70 166 

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Rebekah James16Caradon 2:30.94 512 
2.Natalie Harbisher17Bodmin 2:43.70 401 
3.Ninette Hibbs49St Austell 2:58.30 310 
 Charlotte Hewitt16Truro City DNC   

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jemima Grigg9Newquay 3:31.63 185 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Lily Parsons10St Ives Bay 3:10.32 255 
2.Maisie Barnes10Wadebridge 3:31.38 186 
3.Niamh Snell10St Austell 3:39.70 166 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Imogen Miller11Newquay 2:57.49 315 
2.Molly Peters11St Ives Bay 2:58.34 310 
3.Jazz Harbour11Wadebridge 3:00.19 301 
4.Alyssa Andrews11St Ives Bay 3:09.58 258 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Holly Turner12St Austell 2:59.15 306 
2.Keia Wardman12St Ives Bay 3:04.61 280 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Anya Piotrowicz13Carn Brea 3:06.76 270 

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Millie Sander14Bodmin 2:30.34 518 
2.Katie Randall14Bodmin 2:39.10 437 
3.Kerri Bridgeman15Penzance 2:49.14 364 
4.Imogen Miller11Newquay 2:57.49 315 
5.Molly Peters11St Ives Bay 2:58.34 310 
6.Holly Turner12St Austell 2:59.15 306 
7.Jazz Harbour11Wadebridge 3:00.19 301 
8.Keia Wardman12St Ives Bay 3:04.61 280 
9.Anya Piotrowicz13Carn Brea 3:06.76 270 
10.Alyssa Andrews11St Ives Bay 3:09.58 258 
11.Lily Parsons10St Ives Bay 3:10.32 255 
12.Maisie Barnes10Wadebridge 3:31.38 186 
13.Jemima Grigg9Newquay 3:31.63 185 
14.Niamh Snell10St Austell 3:39.70 166 

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Rebekah James16Caradon 2:30.94 512 
2.Natalie Harbisher17Bodmin 2:43.70 401 
3.Ninette Hibbs49St Austell 2:58.30 310 
 Charlotte Hewitt16Truro City DNC   

UP