Girls Open 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jordan Holroyd13Newquay 2:31.66 497 
2.Millie Sander14Bodmin 2:31.92 495 
3.Hannah Reid13Carn Brea 2:32.84 486 
4.Holly Abrahams15Carn Brea 2:32.94 485 
5.Renae Caddy11Penzance 2:32.96 485 
6.Alex Szuplewski13Caradon 2:33.18 482 
7.Hannah Read15Caradon 2:33.84 476 
8.Robyn Edwards13Truro City 2:34.54 470 
9.Courtney-lee Reid15Truro City 2:36.39 453 
10.Keia Wardman12St Ives Bay 2:40.72 418 
11.Celtie Murphy12Wadebridge 2:41.54 411 
12.Molly Peters11St Ives Bay 2:42.14 407 
13.Ellie Nuttall13Wadebridge 2:45.58 382 
14.Mia Ellsmore12St Ives Bay 2:45.70 381 
15.Alyssa Andrews11St Ives Bay 2:46.91 373 
16.Shannon O'connell12Penzance 2:47.62 368 
17.Charlotte Randall12Bodmin 2:49.23 358 
18.Lily Parsons10St Ives Bay 2:49.35 357 
19.Rosie Tonkin12Penzance 2:52.80 336 
20.Molly Mees12Bude 2:53.29 333 
21.Ellie Pollock12St Ives Bay 2:54.03 329 
22.Eleanor Peters12Penzance 2:56.00 318 
23.Jenna Smitham12Truro City 2:56.68 314 
24.Holly Turner12St Austell 2:57.21 311 
25.Katie Shaw12St Austell 2:59.45 300 
26.Isabelle Hatton11St Ives Bay 3:00.17 296 
27.Imogen Wood11Penzance 3:00.87 293 
28.Megan Edwards10Penzance 3:02.26 286 
29.Jodie Kotenko11Truro City 3:03.20 282 
30.Amber Houghton10Bodmin 3:08.43 259 
31.Tanni Smitham9Truro City 3:08.48 259 
32.Issey Barnes10Wadebridge 3:08.75 258 
33.Sascha Mees10Bude 3:10.10 252 
34.Maisie Barnes10Wadebridge 3:11.07 248 
35.Maisie Moule11St Austell 3:11.16 248 
36.Sarah Wilson10Carn Brea 3:17.09 226 
37.Harriet Sparling10St Ives Bay 3:18.42 222 
38.Bethany Vingoe9Truro City 3:18.46 222 
39.Jasmine Turner10St Austell 3:18.95 220 
40.Melody Roberts9Penzance 3:20.62 214 
41.Jodie Greenwood9Bodmin 3:21.04 213 
42.Lily Mcgowan10Caradon 3:21.63 211 
43.Jade Exell10Carn Brea 3:23.68 205 
44.Megan Vingoe9Truro City 3:28.98 190 
45.Nisa Bowden-inoue9Wadebridge 3:30.53 186 
46.Iona O'connell9Penzance 3:33.37 178 
47.Hollie Prodger9Penzance 3:36.93 170 
 Imogen Miller11Newquay DNC   
 Ellie Ringwood11Penzance DNC   
 Alice Wakefield10St Ives Bay DQ T-1L   
 Turaya Evans9Carn Brea DQ T-5L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Samantha Trestrail16Carn Brea 2:36.49 452 
2.Kay De courcy17St Austell 2:36.98 448 

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Tanni Smitham9Truro City 3:08.48 259 
2.Bethany Vingoe9Truro City 3:18.46 222 
3.Melody Roberts9Penzance 3:20.62 214 
4.Jodie Greenwood9Bodmin 3:21.04 213 
5.Megan Vingoe9Truro City 3:28.98 190 
6.Nisa Bowden-inoue9Wadebridge 3:30.53 186 
7.Iona O'connell9Penzance 3:33.37 178 
8.Hollie Prodger9Penzance 3:36.93 170 
 Turaya Evans9Carn Brea DQ T-5L   

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Lily Parsons10St Ives Bay 2:49.35 357 
2.Megan Edwards10Penzance 3:02.26 286 
3.Amber Houghton10Bodmin 3:08.43 259 
4.Issey Barnes10Wadebridge 3:08.75 258 
5.Sascha Mees10Bude 3:10.10 252 
6.Maisie Barnes10Wadebridge 3:11.07 248 
7.Sarah Wilson10Carn Brea 3:17.09 226 
8.Harriet Sparling10St Ives Bay 3:18.42 222 
9.Jasmine Turner10St Austell 3:18.95 220 
10.Lily Mcgowan10Caradon 3:21.63 211 
11.Jade Exell10Carn Brea 3:23.68 205 
 Alice Wakefield10St Ives Bay DQ T-1L   

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Renae Caddy11Penzance 2:32.96 485 
2.Molly Peters11St Ives Bay 2:42.14 407 
3.Alyssa Andrews11St Ives Bay 2:46.91 373 
4.Isabelle Hatton11St Ives Bay 3:00.17 296 
5.Imogen Wood11Penzance 3:00.87 293 
6.Jodie Kotenko11Truro City 3:03.20 282 
7.Maisie Moule11St Austell 3:11.16 248 
 Imogen Miller11Newquay DNC   
 Ellie Ringwood11Penzance DNC   

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Keia Wardman12St Ives Bay 2:40.72 418 
2.Celtie Murphy12Wadebridge 2:41.54 411 
3.Mia Ellsmore12St Ives Bay 2:45.70 381 
4.Shannon O'connell12Penzance 2:47.62 368 
5.Charlotte Randall12Bodmin 2:49.23 358 
6.Rosie Tonkin12Penzance 2:52.80 336 
7.Molly Mees12Bude 2:53.29 333 
8.Ellie Pollock12St Ives Bay 2:54.03 329 
9.Eleanor Peters12Penzance 2:56.00 318 
10.Jenna Smitham12Truro City 2:56.68 314 
11.Holly Turner12St Austell 2:57.21 311 
12.Katie Shaw12St Austell 2:59.45 300 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jordan Holroyd13Newquay 2:31.66 497 
2.Hannah Reid13Carn Brea 2:32.84 486 
3.Alex Szuplewski13Caradon 2:33.18 482 
4.Robyn Edwards13Truro City 2:34.54 470 
5.Ellie Nuttall13Wadebridge 2:45.58 382 

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jordan Holroyd13Newquay 2:31.66 497 
2.Millie Sander14Bodmin 2:31.92 495 
3.Hannah Reid13Carn Brea 2:32.84 486 
4.Holly Abrahams15Carn Brea 2:32.94 485 
5.Renae Caddy11Penzance 2:32.96 485 
6.Alex Szuplewski13Caradon 2:33.18 482 
7.Hannah Read15Caradon 2:33.84 476 
8.Robyn Edwards13Truro City 2:34.54 470 
9.Courtney-lee Reid15Truro City 2:36.39 453 
10.Keia Wardman12St Ives Bay 2:40.72 418 
11.Celtie Murphy12Wadebridge 2:41.54 411 
12.Molly Peters11St Ives Bay 2:42.14 407 
13.Ellie Nuttall13Wadebridge 2:45.58 382 
14.Mia Ellsmore12St Ives Bay 2:45.70 381 
15.Alyssa Andrews11St Ives Bay 2:46.91 373 
16.Shannon O'connell12Penzance 2:47.62 368 
17.Charlotte Randall12Bodmin 2:49.23 358 
18.Lily Parsons10St Ives Bay 2:49.35 357 
19.Rosie Tonkin12Penzance 2:52.80 336 
20.Molly Mees12Bude 2:53.29 333 
21.Ellie Pollock12St Ives Bay 2:54.03 329 
22.Eleanor Peters12Penzance 2:56.00 318 
23.Jenna Smitham12Truro City 2:56.68 314 
24.Holly Turner12St Austell 2:57.21 311 
25.Katie Shaw12St Austell 2:59.45 300 
26.Isabelle Hatton11St Ives Bay 3:00.17 296 
27.Imogen Wood11Penzance 3:00.87 293 
28.Megan Edwards10Penzance 3:02.26 286 
29.Jodie Kotenko11Truro City 3:03.20 282 
30.Amber Houghton10Bodmin 3:08.43 259 
31.Tanni Smitham9Truro City 3:08.48 259 
32.Issey Barnes10Wadebridge 3:08.75 258 
33.Sascha Mees10Bude 3:10.10 252 
34.Maisie Barnes10Wadebridge 3:11.07 248 
35.Maisie Moule11St Austell 3:11.16 248 
36.Sarah Wilson10Carn Brea 3:17.09 226 
37.Harriet Sparling10St Ives Bay 3:18.42 222 
38.Bethany Vingoe9Truro City 3:18.46 222 
39.Jasmine Turner10St Austell 3:18.95 220 
40.Melody Roberts9Penzance 3:20.62 214 
41.Jodie Greenwood9Bodmin 3:21.04 213 
42.Lily Mcgowan10Caradon 3:21.63 211 
43.Jade Exell10Carn Brea 3:23.68 205 
44.Megan Vingoe9Truro City 3:28.98 190 
45.Nisa Bowden-inoue9Wadebridge 3:30.53 186 
46.Iona O'connell9Penzance 3:33.37 178 
47.Hollie Prodger9Penzance 3:36.93 170 
 Imogen Miller11Newquay DNC   
 Ellie Ringwood11Penzance DNC   
 Alice Wakefield10St Ives Bay DQ T-1L   
 Turaya Evans9Carn Brea DQ T-5L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Samantha Trestrail16Carn Brea 2:36.49 452 
2.Kay De courcy17St Austell 2:36.98 448 

UP