Girls Open 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Esther Doleman14Caradon 2:58.10 431 
2.Holly Abrahams15Carn Brea 2:59.43 421 
3.Emily Harbisher15Bodmin 2:59.50 421 
4.Hannah Reid13Carn Brea 3:01.36 408 
5.Molly Peters11St Ives Bay 3:01.68 406 
6.Millie Sander14Bodmin 3:02.18 403 
7.Renae Caddy11Penzance 3:06.88 373 
8.Jo Temple14Wadebridge 3:07.73 368 
9.Alyssa Andrews11St Ives Bay 3:11.53 346 
10.Ellie Nuttall13Wadebridge 3:12.08 343 
11.Angela Staffieri11Newquay 3:13.21 337 
12.Phoebe Mcgowan14Caradon 3:13.68 335 
13.Erin Caff10Newquay 3:14.57 330 
14.Racheal Wilson15Carn Brea 3:15.49 326 
15.Molly Allen12Bude 3:18.07 313 
15.Mia Ellsmore12St Ives Bay 3:18.07 313 
17.Imogen Miller11Newquay 3:24.03 286 
18.Katie Shaw12St Austell 3:25.01 282 
19.Isabelle Hatton11St Ives Bay 3:27.26 273 
20.Amelia Sweet10Newquay 3:27.88 271 
21.Molly Caudery11Carn Brea 3:28.48 268 
22.Amber Houghton10Bodmin 3:29.41 265 
23.Lily Parsons10St Ives Bay 3:30.48 261 
24.Libby Randall11St Ives Bay 3:31.03 259 
25.Lani House11Wadebridge 3:31.23 258 
26.Millie Gordon-dunn11Carn Brea 3:31.90 256 
27.Charlotte Randall12Bodmin 3:32.39 254 
28.Caitlyn Clement11Launceston 3:32.42 254 
29.Jodie Kotenko11Truro City 3:32.82 252 
30.Lily Mcgowan10Caradon 3:34.08 248 
31.Steren Mottart11St Ives Bay 3:34.16 248 
32.Imogen Wood11Penzance 3:35.26 244 
33.Maisie Moule11St Austell 3:36.87 238 
34.Sarah Wilson10Carn Brea 3:37.61 236 
35.Emma Kendall10Carn Brea 3:40.61 226 
36.Katie Walker11Penzance 3:40.78 226 
37.Hollie Prodger9Penzance 3:44.39 215 
38.Sascha Mees10Bude 3:44.41 215 
39.Megan Edwards10Penzance 3:50.36 199 
40.Bethany Vingoe9Truro City 3:51.21 197 
41.Jade Exell10Carn Brea 3:57.85 181 
42.Evie Sander9Bodmin 3:58.88 178 
43.Nisa Bowden-inoue9Wadebridge 3:59.69 176 
44.Harriet Sparling10St Ives Bay 3:59.90 176 
45.Niamh Snell10St Austell 4:00.06 176 
46.Martha Allen10Bude 4:05.25 165 
47.Perryn Halse10Bude 4:05.32 165 
48.Kezia Elliot9St Ives Bay 4:07.07 161 
49.Iona O'connell9Penzance 4:11.46 153 
50.Arianna Caddy9Penzance 4:12.15 152 
51.Amber Sanders9St Ives Bay 4:30.57 123 
 Katie Randall14Bodmin DNC   
 Shannon O'connell12Penzance DQ SL-8L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kay De courcy17St Austell 2:54.69 457 
2.Mesha Wardman17Truro City 2:59.29 422 
3.Rebekah James16Caradon 2:59.44 421 
4.Ella Moseley16Penzance 3:00.23 416 
5.Samantha Trestrail16Carn Brea 3:01.53 407 

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Hollie Prodger9Penzance 3:44.39 215 
2.Bethany Vingoe9Truro City 3:51.21 197 
3.Evie Sander9Bodmin 3:58.88 178 
4.Nisa Bowden-inoue9Wadebridge 3:59.69 176 
5.Kezia Elliot9St Ives Bay 4:07.07 161 
6.Iona O'connell9Penzance 4:11.46 153 
7.Arianna Caddy9Penzance 4:12.15 152 
8.Amber Sanders9St Ives Bay 4:30.57 123 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Erin Caff10Newquay 3:14.57 330 
2.Amelia Sweet10Newquay 3:27.88 271 
3.Amber Houghton10Bodmin 3:29.41 265 
4.Lily Parsons10St Ives Bay 3:30.48 261 
5.Lily Mcgowan10Caradon 3:34.08 248 
6.Sarah Wilson10Carn Brea 3:37.61 236 
7.Emma Kendall10Carn Brea 3:40.61 226 
8.Sascha Mees10Bude 3:44.41 215 
9.Megan Edwards10Penzance 3:50.36 199 
10.Jade Exell10Carn Brea 3:57.85 181 
11.Harriet Sparling10St Ives Bay 3:59.90 176 
12.Niamh Snell10St Austell 4:00.06 176 
13.Martha Allen10Bude 4:05.25 165 
14.Perryn Halse10Bude 4:05.32 165 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Molly Peters11St Ives Bay 3:01.68 406 
2.Renae Caddy11Penzance 3:06.88 373 
3.Alyssa Andrews11St Ives Bay 3:11.53 346 
4.Angela Staffieri11Newquay 3:13.21 337 
5.Imogen Miller11Newquay 3:24.03 286 
6.Isabelle Hatton11St Ives Bay 3:27.26 273 
7.Molly Caudery11Carn Brea 3:28.48 268 
8.Libby Randall11St Ives Bay 3:31.03 259 
9.Lani House11Wadebridge 3:31.23 258 
10.Millie Gordon-dunn11Carn Brea 3:31.90 256 
11.Caitlyn Clement11Launceston 3:32.42 254 
12.Jodie Kotenko11Truro City 3:32.82 252 
13.Steren Mottart11St Ives Bay 3:34.16 248 
14.Imogen Wood11Penzance 3:35.26 244 
15.Maisie Moule11St Austell 3:36.87 238 
16.Katie Walker11Penzance 3:40.78 226 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Molly Allen12Bude 3:18.07 313 
1.Mia Ellsmore12St Ives Bay 3:18.07 313 
3.Katie Shaw12St Austell 3:25.01 282 
4.Charlotte Randall12Bodmin 3:32.39 254 
 Shannon O'connell12Penzance DQ SL-8L   

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Hannah Reid13Carn Brea 3:01.36 408 
2.Ellie Nuttall13Wadebridge 3:12.08 343 

15 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Esther Doleman14Caradon 2:58.10 431 
2.Holly Abrahams15Carn Brea 2:59.43 421 
3.Emily Harbisher15Bodmin 2:59.50 421 
4.Hannah Reid13Carn Brea 3:01.36 408 
5.Molly Peters11St Ives Bay 3:01.68 406 
6.Millie Sander14Bodmin 3:02.18 403 
7.Renae Caddy11Penzance 3:06.88 373 
8.Jo Temple14Wadebridge 3:07.73 368 
9.Alyssa Andrews11St Ives Bay 3:11.53 346 
10.Ellie Nuttall13Wadebridge 3:12.08 343 
11.Angela Staffieri11Newquay 3:13.21 337 
12.Phoebe Mcgowan14Caradon 3:13.68 335 
13.Erin Caff10Newquay 3:14.57 330 
14.Racheal Wilson15Carn Brea 3:15.49 326 
15.Molly Allen12Bude 3:18.07 313 
15.Mia Ellsmore12St Ives Bay 3:18.07 313 
17.Imogen Miller11Newquay 3:24.03 286 
18.Katie Shaw12St Austell 3:25.01 282 
19.Isabelle Hatton11St Ives Bay 3:27.26 273 
20.Amelia Sweet10Newquay 3:27.88 271 
21.Molly Caudery11Carn Brea 3:28.48 268 
22.Amber Houghton10Bodmin 3:29.41 265 
23.Lily Parsons10St Ives Bay 3:30.48 261 
24.Libby Randall11St Ives Bay 3:31.03 259 
25.Lani House11Wadebridge 3:31.23 258 
26.Millie Gordon-dunn11Carn Brea 3:31.90 256 
27.Charlotte Randall12Bodmin 3:32.39 254 
28.Caitlyn Clement11Launceston 3:32.42 254 
29.Jodie Kotenko11Truro City 3:32.82 252 
30.Lily Mcgowan10Caradon 3:34.08 248 
31.Steren Mottart11St Ives Bay 3:34.16 248 
32.Imogen Wood11Penzance 3:35.26 244 
33.Maisie Moule11St Austell 3:36.87 238 
34.Sarah Wilson10Carn Brea 3:37.61 236 
35.Emma Kendall10Carn Brea 3:40.61 226 
36.Katie Walker11Penzance 3:40.78 226 
37.Hollie Prodger9Penzance 3:44.39 215 
38.Sascha Mees10Bude 3:44.41 215 
39.Megan Edwards10Penzance 3:50.36 199 
40.Bethany Vingoe9Truro City 3:51.21 197 
41.Jade Exell10Carn Brea 3:57.85 181 
42.Evie Sander9Bodmin 3:58.88 178 
43.Nisa Bowden-inoue9Wadebridge 3:59.69 176 
44.Harriet Sparling10St Ives Bay 3:59.90 176 
45.Niamh Snell10St Austell 4:00.06 176 
46.Martha Allen10Bude 4:05.25 165 
47.Perryn Halse10Bude 4:05.32 165 
48.Kezia Elliot9St Ives Bay 4:07.07 161 
49.Iona O'connell9Penzance 4:11.46 153 
50.Arianna Caddy9Penzance 4:12.15 152 
51.Amber Sanders9St Ives Bay 4:30.57 123 
 Katie Randall14Bodmin DNC   
 Shannon O'connell12Penzance DQ SL-8L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kay De courcy17St Austell 2:54.69 457 
2.Mesha Wardman17Truro City 2:59.29 422 
3.Rebekah James16Caradon 2:59.44 421 
4.Ella Moseley16Penzance 3:00.23 416 
5.Samantha Trestrail16Carn Brea 3:01.53 407 

UP